Kvalifikace mistroství světa 2022

Letos proběhla pro český padel premiéra v podobě reprezentace České republiky o kvalifikovaní se na mistrovství světa, které proběhne na konci října v Dubaji. Evropské kvalifikace se zúčastnilo 18 zemí v kategorii muži a 13 zemí v kategorii ženy. Proběhla v anglickém Derby a Českou republiku reprezentovalo 8 mužů a 6 žen.

Těžký los v mužské kategorii

Z tříčlenné skupiny mohl postoupit pouze jeden tým a Češi podlehli hned v prvním utkání proti velmi zkušenému týmu z Německa 3:0. Druhý den je čekal soupeř ze Švýcarska, kde prostor přenechali Jakub Lenc a Otakar Vénos. Mohl tak nastoupit ostravský reprezentant J. Valenta a rodák ze Španělska s českými kořeny R. Lazaro Chvátal. Po prvním nevydařeném zápase nastupovala ostřílená reprezentační dvojice M.Švejnoha/D.Pták. Po napínavém boji ve třetím setu a typicky zakončeným matchballem reprezentačního kapitána M.Švejnohy, nastoupili na rozhodující zápas dvojice D.Pultr/A.Štěpánek, kteří podlehli soupeři 2:0.

Ženy si zahrály životní utkání

Letošnímu mistrovství kralovaly ženy, které vybojovaly historické výsledky a zahrály svá životní utkání. Po úvodní prohře s Maďarskem nastoupila reprezentace žen proti Polskému týmu. V prvním zápase podlehla A.Zemanová/Z.Michalová 2:0 a nastoupila dvojice M.Zelenková/K.Janáčková, které sehrály napínavý zápas. Famózně vybojovaly v druhém setu tie break 7:5 a tím daly naději na možnou výhru proti Polkám. O rozhodující zápas se postaraly A.Zemanová/D.Patíková, které neodradil ani nepříznivý stav utkání 1:6 a celé utkání otočily. Ve třetím setu nakonec za velké podpory týmu zvítězily 7:5

Bohužel sobotní zápas proti Finkám, které si holky užily na centrálním dvorci, skončil 3:0 ve prospěch Finského týmu.

Děkuji celému týmu za možnost reprezentovat ČR a všem hráčům za účast. Všem patří velké díky za skvělou atmosféru během celého turnaje. Zároveň děkuji kapitánům, kteří odkoučovali všechny zápasy a podporovali nás každou možnou chvíli.

Video zápasy muži: ČR X Německo a ČR X Švýcarsko